Anasayfa » Federasyonumuzdan Haberler » ÖMER FARUK YILMAZ ŞEF LONDRA’DAN 3 ÖDÜL BİRDEN ALDI.

ÖMER FARUK YILMAZ ŞEF LONDRA’DAN 3 ÖDÜL BİRDEN ALDI.

ÖMER FARUK YILMAZ ŞEF LONDRA’DAN 3 ÖDÜL BİRDEN ALDI.

THE WORLD GOURMET SOCIETY

BEST PLATE CHALLENGE (ŞEFİN EN İYİ TABAĞI YARIŞMASI)

Dünyanın önde gelen şef, gurme, yemek yazarı, gazetecileri ve restoran işletmecilerinin üye olduğu World Gourmet Society tarafından başlatılan ve şeflerin yaratıcı tabaklarının ödüllendirildiği bir yarışma.

Yarışma Türkiye’nin dört bir yanındaki şeflerin uluslararası platformda tanınmaları, yerel ürünleri tanıtmaları, bölge ve kültürlerini paylaşmalarında bir köprü olmayı amaçladı.

Yarışma eş zamanlı birçok ülkede gerçekleşmiştir.Türkiyedeki yarışma WorldFood İstanbul kapsamında düzenlendiği “Şefin En İyi Tabağı / Best Plate Challenge” Yarışmasında şeflerin çektiği videoların hem global jüriden hem de halk oylamasında büyük ilgi gördüğünü belirtelim..İstanbul’da düzenlenen yarışmada 6 kategoride finale kalmayı başaran Ömer Faruk Yılmaz ‘ En Yaratıcı Tabak ‘ ve ‘ En İyi Pişirme Tekniği’ kategorilerinde Türkiye kazanını oldu.

Aynı zamanda Best Plate Challenge Global etapta En Yaratıcı Tabak, En İyi Pişirme Tekniği ve En Eğlenceli Video kategorilerinde Türk bir şef olarak finalist olmaya hak kazandı..27 ocak tarihinde Londra da ‘London Institute of Directors’ ta gerçekleşen ödül töreni kapsamında Gala yemeği ile birlikte ödüller global alanda şeflere verildi.

Ömer Faruk Yılmaz En İyi Pişirme Tekniği kategorisinde Global kazanan olarak ülkemize gurur yaşatmıştır. En Yaratıcı Tabak

ve En Eğlenceli Video kategorilerinde ise 2. Lik ödülü kazanılmıştır. Global anlamda ülkemize bu yarışmada ilk birinciliği getiren şef olarak da dikkat çekti.

Ömer Faruk YILMAZ, Bolu-Mengen doğumlu olup eğitimini Mengen de bulunan aşçılık okulunda tamamladıktan sonra Türkiye ve yurtdışında birçok restoran ve otellerde mesleğini icra etti.

2006 yılından bu zamana kadar birçok mesleki dernek ve federasyonların yönetim kurulunda kurucu üye olarak bulunarak ülke gastronomisini katkı sağladı.

Ulusal ve uluslararası yemek yarışmalarında ülkemiz aşçı milli takım adına birçok madalyaya sahip olmuştur.

Ömer Faruk Şef, Ulusal Aşçılar Federasyonu (ULAF) çerçevesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Mesleğine kurumsal otel zincirlerinden Mersin HiltonSA otelinde mutfak şefi olarak devam etmektedir.

Ömer Faruk Yılmaz hedefini su sözlerle açıkladı:

“ Mesleğimin içinde bulunduğum sürece her zaman aklımda ve gönlümde olan BASARI ilkelerini tamamlamak olacaktır.Bu hedef doğrultusunda her saniye basta Türk mutfağı olmak üzere ve bulunmuş olduğum kurumun menfaati üzerine çalışmalarımı sürdürüp Gönül Savaşçılığını benimsemek ve benden sonraki nesillere paylaşmak amacındayım”

Daha Fazla

Ulusal Aşçılar Federasyonunun ve BEYPİLİÇ çalıştayı yapıldı

Ulusal Aşçılar Federasyonunun her yıl BEYPİLİÇ sponsorluğunda Bolu’da gerçekleştirdiği yıllık çalıştay bu sene çok farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.