Anasayfa » Federasyonumuzdan Haberler » BİR GURUR GÜNÜMÜZÜ DAHA İCRA ETTİ

BİR GURUR GÜNÜMÜZÜ DAHA İCRA ETTİ

Dünya’nın ilk ve tek aşçılık bayramı olan Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm festivalinin 33.sünü gerçekleştirdik.

Bu festivalin bizim için çok büyük anlamları var. Zira, Dünya’nın tek aşçılık bayramı. Biz aşçıların her yıl katılmak için heyecanla beklediği çok özel bir festival.36 yıl önce ilk kez yapılan festival bu yıl 33.kez icra edildi. Her yıl artan bir katılımla gerçekleşen festivalimiz bu yıl da çok hareketli, heyecanlı ve gurur vericiydi.

Aşçıların gurur günü olan festival günleri Türkiye’nin hatta Dünya’nın dört bir köşesinden gelen aşçı ve şeflerin katılımı ile gerçekleşiyor, herkes orada olmak istiyor, çünkü bir aşçının mesleği ile gurur duyabileceği en güzel yerde bulunmak gururu, onuru hissetmek inanılmaz atmosferi içine çekerek bütün yıl için moral depolamak, meslek aşkını tazelemek istiyor.

Federasyon olarak bu festivalde de “MESLEK” odaklı,”AŞÇI ”odaklı etkinliklerle meslektaşlarımız ve aşçıları ile gurur duyan, aşçılık mesleğine çok büyük saygısı olan Mengen halkıyla kucaklaştık.

Son 2 festivalde gerçekleştirdiğimiz ve “aşçı odaklı festival” anlayışımızın bir ürünü olan “CHEF CORNER” ,yine büyük özverilerle Dünya’nın ve Türkiye’nin her tarafından gelmiş meslektaşlarımızın buluşma, sohbet, dinlenme noktası oldu. CHEF CORNER uygulamamızın ciddi bir eksikliği doldurduğuna 2 yıldır şahit oluyoruz.

ULAF olarak 33.Festivalimizde yine ses getiren bir etkinliğe daha imza attık.

KAPP firmasının, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın ve BEYPİLİÇ ’in değerli katkıları ile 1.5 tonluk yöresel erişteyi Dünya’nın en büyük 2.tenceresinde pişirerek festivale gelenlere dağıttık. Kapak açılışı milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, Mengen belediye başkanımız Turhan BULUT, Ulusal Aşçılar Federasyonu başkanımız Aziz Melik ALTUNDAĞ, Mengen kaymakamı, Hollanda İstanbul başkonsolosu ve aşçılar tarafından yapılan tavuklu, keşli, tereyağlı, cevizli keşimiz büyük beğeni topladı.

Gelen yorumlarda 1.5 tonluk bir erişteyi bu kadar geleneksel ve lezzetli yapabilmenin inanılmaz olduğu ve tam bir ustalık işi olduğu, ustalara yakışır bir yemek sunulduğu yönündeydi. Biz de gurur duyduk tabii ki.

Daha Fazla

BAŞKAN EVDE EKMEK YAPARSA

Federasyon başkanımız Aziz Melik Altundağ ‘da evde ekmek yapma modasına en geleneksel haliyle giriş yaptı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.